Çevremiz

Çevremiz

İbrice Limanı

Su altı zenginlikleri açısından oldukça elverişli olan Saros körfezi, amatör veya profesyonel Türkiye´nin dört bir yanından bir çok insanı bölgeye çekmektedir. Su akıntı yollarının çokça olması sebebi ile genelde görüntünün uygun olması ve mercan oluşumlarının fazlalılığıyla da bir çok sualtı fotoğrafçısını bölgeye çekmektedir.

Sualtı zenginliklerin en yoğun olduğu ve dalmaya elverişli bölgeler Mecidiye ve Erikli sahil yerleşimleri civarında yer almaktadır.

İbrice: Saros Körfezinde en çok tercih edilen yerdir. İbrice limanı etrafında ve daha açıktaki kayalıklarda, bir çok dalış noktası bulunur. Dalış kulüpleri eğitim dalışlarını bu bölgede düzenlemektedir.Mecidiye mahallemize 3 km uzaklıktadır.

Uzunkum Plajı

Uzunkum plajı Saros Körfezinin en güzel plajlarından biridir ve Mecidiye mahallemize 3 km uzaklıktadır.

İtalyan Koyu

Saros körfezinde saklı cennetlerden birisi, Cenevizlilerden kalan kale, doğa ile harmoni olmuş muhteşem bir yer. Mecidiye mahallemize 3 km uzaklıktadır.

Mecidiye Sahilleri

Mecidiye sahileri zamanın Nato tatbikat alanı olmasından dolayı resmi yapılaşmadan uzak kalmış, ancak gayri resmi yapılaşmaların olduğu bölgemizin bakir plajlarından biridir. Mecidiye mahallemize 3 km uzaklıktadır.